Jak media społecznościowe zmieniają świat fotografii?

O tym, że media społecznościowe są niezwykle popularne w Polsce i na świecie nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak zauważyć, jak social media wpłynęły na szeroko pojęty świat fotografii. W końcu każdy portal społecznościowy przynajmniej w części opiera się na zdjęciach.

Social media, a wzrost popularności zawodu fotografa

Bez wątpienia media społecznościowe zwiększyły liczbę osób, które zaczęły interesować się fotografią. Zdjęcie w połączeniu z social media okazuje się idealnym pomysłem na dzielenie się ze światem swoim fotograficznym talentem.

Część z osób, które zaczęły się interesować fotografią ze względu na media społecznościowe, po paru latach postanawia zaś zamienić swoje dotychczasowe hobby na działalność zawodową.

Czy zdjęcia w social mediach mogą szkodzić?

Zdjęcia zamieszczane w social mediach czasem mogą prowadzić do wręcz patologicznych sytuacji. Psycholodzy i socjolodzy coraz częściej alarmują o tym, że zwłaszcza młodzi ludzie są uzależnieni od portali społecznościowych i ciągłego zamieszczenia w nich zdjęć.

Problemem jest też wyidealizowany obraz siebie i świata, jaki przedstawiany jest właśnie w portalach społecznościowych. Ludzie mający dostęp do coraz lepszego sprzętu fotograficznego i bardziej zaawansowanego oprogramowania graficznego umieszczają w sieci zdjęcia, które mają coraz mniej wspólnego z rzeczywistością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.