Jak przygotować się do fotografii biznesowej?

W ostatnich latach mocno wzrósł popyt na usługi fotografów specjalizujących się w zdjęciach biznesowych. Firmy tłumnie wysyłają swoich pracowników na sesje zdjęciowe, by później ich wizerunek udostępniać np. na stronach internetowych. Jak jednak przygotować się do zdjęcia biznesowego?

Jak ważny jest efekt pierwszego wrażenia?

Chcąc nie chcąc, wszyscy ludzie przynajmniej podświadomie oceniają innych po wyglądzie. Zostało to potwierdzone setki razy w badaniach naukowych, a o efekcie pierwszego wrażenia wie chyba każdy człowiek.

Ludzie oceniają podświadomie innych chociażby po rysach twarzy, których nie da się zmienić. Znaczenie ma jednak także ubiór, wyraz twarzy, czy postawa ciała. Te czynniki można wykorzystać w kreowaniu pozytywnego wizerunku i marki osobistej.

Skąd wzrost popularności fotografii biznesowej?

Dziś coraz częściej szeroko pojęte relacje biznesowe zawiera się nie w świecie rzeczywistym, a tym wirtualnym. Stąd też firmy dbające o swój wizerunek w sieci wysyłają swoich pracowników na sesje fotografii biznesowych. Później umieszczają ich profesjonalne zdjęcia na stronie internetowej, czy portalach społecznościowych.

Jak wykonuje się fotografie biznesowe?

Profesjonalny fotograf zadba o to, by osoba fotografowana wypadła na zdjęciu korzystnie. Ma on do dyspozycji odpowiedni sprzęt fotograficzny oraz potrafi umiejętnie rozstawić oświetlenie w studio. Fotograf doradzi też w kwestiach związanych z tłem oraz przyjęciem właściwej postawy ciała.

Ponadto studia fotograficzne specjalizujące się w fotografii biznesowej zatrudniają pracowników od stylizacji. Do zdjęcia konieczne jest zadbanie zwłaszcza o cerę. W tym celu stosuje się odpowiednie pudry i kosmetyki.

Podczas sesji zwykle wykonuje się kilkanaście zdjęć, a później wybiera kilka najlepszych. Następnie są one nieco retuszowane przez specjalistów od grafiki komputerowej. Na końcu odbiera się więc kilka zdjęć wysokiej rozdzielczości, które przedstawiają daną osobę jako profesjonalistę.

Jak przygotować się do fotografii biznesowej?

W przypadku zdjęcia biznesowego warto zaufać fotografowi. To on zadba o wszystkie detale. Niemniej także i osoba fotografowana powinna się przygotować do sesji. Kluczowe znaczenie ma tu odpowiedni ubiór. Takowy zależy od osobowości danej osoby i stanowiska, które piastuje.

Zwykle jednak zaleca się klasyczny i formalny strój w stonowanej kolorystyce. Z pewnością osoba w granatowym garniturze prezentuje się bardziej profesjonalnie niż ktoś ubrany w czerwony sweter i stare jeansy. Na sesję fotograficzną można też zabrać ze sobą dwie lub trzy koszule, czy też parę krawatów. Później będzie można wybrać ten zestaw ubioru, w którym wygląda się najkorzystniej na zdjęciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.