Jak ekologia zmienia świat fotografii?

W ostatnich 10 latach miejsce miała miejsce rewolucja w kwestii podejścia społeczeństwa do środowiska naturalnego. Dziś świadomość ekologiczna jest znacznie większa niż dawniej. Ma to swoje odbicie także w szeroko pojętej kulturze popularnej, w tym tej dotyczącej fotografii.

Środowisko naturalne najlepszym tłem zdjęcia?

Wielu fotografów zaważa, że obecnie ludzie coraz częściej chcą przeprowadzać sesje zdjęciowe w plenerze. Widoczne jest to chociażby w przypadku fotografii ślubnej. Nowożeńcy często chcą zdjęć na tle drzew, jezior, a czasem nawet pól zboża.

Jakie są plusy i minusy zdjęć w plenerze

Wykonywanie zdjęć tego typu nie zawsze jest łatwe. Warunki plenerowe generalnie są trudniejsze niż te w studiu fotograficznym, a przeprowadzeniu sesji zdjęciowej przeszkodzić mogą warunki atmosferyczne. W dodatku trzeba poświęcić czas na dojazd do wybranego miejsca, co generuje dodatkowe koszty i trudności.

Zdjęcia wykonywane w plenerze mają jednak także niepodważalne zalety. Wyróżnia je oryginalny charakter. Zdjęcia w studiu zawsze są bowiem do siebie podobne, w zasadzie zmienia się tylko kolor tła. Każde ujęcie plenerowe jest zaś jedyne w swoim rodzaju. Co równie ważne osoby fotografowane na tle środowiska naturalnego nie odczuwają stresu, jaki często im towarzyszy podczas sesji w studiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.