Jakich narzędzi potrzebuje każdy fotograf?

By zajmować się fotografią na poważnie, nie wystarczy mieć lustrzanki. Profesjonalny fotograf powinien mieć pod ręką jeszcze kilka innych narzędzi. W co więc należy się zaopatrzyć, aby móc wykorzystać swój talent do wykonywania zdjęć?

Czego potrzebuje fotograf?

Naturalnie najważniejszym przedmiotem w przypadku fotografa jest aparat. W jego przypadku raczej nie ma miejsca na oszczędzanie, co oczywiście nie oznacza, że konieczne jest kupowanie egzemplarza za kilkanaście tysięcy złotych.

Każdy, kto wykonuje setki zdjęć dziennie, doceni też użyteczność dobrego statywu. Ten sprzęt jest relatywnie tani, a zwiększa komfort fotografa. W dodatku statyw pozwala wykonywać lepsze zdjęcia w niesprzyjających warunkach np. w plenerze.

Profesjonalny fotograf ma też dobry komputer oraz pakiet oprogramowania graficznego. Koszt w tym przypadku może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Jednakże komputer i specjalistyczne programy pozwalają wyretuszować absolutnie każdy detal zdjęcia.

Pomału do obowiązkowego wyposażenia każdego profesjonalnego fotografa trafiają także drony. To kolejny koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Dron pozwala jednak wykonywać zdjęcia z zupełnie nowej perspektywy. Ponadto są one przydatne przy tworzeniu zdjęć w panoramie 360 stopni. Te zaś stają się coraz bardziej popularne.

Fotograf powinien jeszcze pomyśleć o ubezpieczeniu swojego sprzętu. Przypadkowe uszkodzenia, czy kradzieże przydarzają się przecież fotografom dość często.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.