Zdjęcia modowe w social mediach

Specyficznym rodzajem fotografii w social mediach są zdjęcia tzw. outfitów czy bardziej młodzieżowo, „stylówek”. W obu przypadkach chodzi o stylizację ubioru czyli zdjęcia modowe. Instagram oszalał na punkcie przygotowywania zestawów na określony rodzaj wyjścia. Znajdziemy tam zarówno propozycje na niedzielny spacer w parku, jak i na siłownię czy eleganckie imprezy. Na falę mody robienia zdjęć w zestawach odzieży i udzielaniu porad, co i na jaką okazję włożyć, wpłynęły między innymi tak zwane „szafiarki”. To właśnie one przy każdej stylizacji zamieszczały szczegółowy opis prezentowanego zestawu, dodatki a także ich marki. O tym, jak zrobić dobre zdjęcia swoich stylizacji, przeczytacie poniżej.

Tło

Dobre tło to niezbędny element każdej fotografii. W przypadku zdjęć modowych tło również jest ważnym elementem. W mediach społecznościowych stylizacje najczęściej wiąże z określonym otoczeniem, które równocześnie pełni rolę tła. Dlatego robiąc zdjęcie zestawu odzieży do pracy można zaprezentować go na tle biura, czy domowej garderoby w trakcie szykowania się do wyjścia. Natomiast w przypadku stylizacji sportowej fotkę można zrobić na siłowni, czy w plenerze podczas treningu.

Buty

Nieco bardziej problematyczne jest robienie zdjęć bielizny i dodatków, w szczególności obuwia. Wyeksponowanie ich wymaga wyciszenia otoczenia. Z tego powodu Julię Roberts, reklamującą rajstopy, podziwiamy na zdjęciach w zbyt szerokim, nieprzykuwającym uwagi swetrze i samych rajstopach. Jest to bardzo dobry przykład na to, jak robić zdjęcie obuwia. Jeśli więc na fotografii uwidocznić chcemy nowe buty adidas to koniecznie należy zminimalizować pozostałe części stroju. Dobrym pomysłem może być zdjęcie w szarej koszulce i adidasach.

Biżuteria i dodatki

Wyeksponowanie dodatków na zdjęciach nie jest proste. Szczególnie, jeśli nie są one na gołym ciele, lecz stanowią uzupełnienie garderoby. W zależności od tego, jaki rodzaj biżuterii ma być wyeksponowany, należy wybrać inną postawę ciała. Jeśli mają to być pierścionki czy bransoletki, warto ułożyć dłoń czy rękę, w geście, który będzie je uwidaczniał na tle postaci. W przypadku kolczyków i naszyjników można delikatnie odchylić na bok głowę, dzięki czemu uwaga patrzącego będzie skupiona właśnie na biżuterię, gdyż tym samym znajdzie się ona w widocznym punkcie kadru.

Podobnie wygląda sytuacja z dodatkami. Należy zawsze dążyć do umieszczania ich w centralnej części kadru i zwrócenie uwagi, by wokół nie było zbyt wiele elementów przykuwających wzrok.

Z jeszcze inną sytuacją mamy do czynienia, gdy dodatki stanowią dużą część stylizacji, to znaczy, mamy różne kolory biżuterii i wiele jej elementów równocześnie. Taką stylizację z powodzeniem można fotografować en face czyli z przodu.

Blogi i zdjęcia modowe to jeden z najważniejszych trendów w social mediach. Prowadzą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dla wielu osób zdjęcia stylizacji okazały się być przepustką do dalszej kariery i rozwoju zawodowego. Przykładem jest chociażby Macademian Girl czyli Tamara Gonzalez, która obecnie jest jedną z prowadzących program śniadaniowy. Szukając inspiracji warto również analizować zdjęcia profesjonalnych fotografów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.